Okres przygotowawczy i przejściowy w lato znacznie różni się od tego w zimę, gdzie do dyspozycji mamy od 12 do 15 tygodni przerwy między rundami. Dlatego też do planowania tego okresu należy podejść zgoła inaczej niż w zimę.
Między końcem jednego sezonu, a rozpoczęciem kolejnego, w niższych klasach rozgrywkowych mamy jedynie od 7 do 9 tygodni, w których trzeba uwzględnić:
1. Czas na odpoczynek fizyczny oraz mentalny od klubu,
2. Czas na przygotowania i planowanie gier kontrolnych.
3. Czas na zejście z obciążeń, aby dobrze wystartować
I musisz poradzić sobie inaczej, niż w topowych klubach, gdzie w ogóle nie ma przerwy w zimę, a w lato trenerzy mają 3 miesiące na budowanie formy zawodników.
I tutaj powstaje kilka pytań:
,,Jak przy 5 tygodniowym okresie przygotowawczym poradzić sobie z przygotowaniem zespołu?”
– Czy budując wytrzymałość zacząć od bazy tlenowej przejść przez strefy mieszane i skończyć na wytrzymałości beztlenowej?
– Czy budując zdolności siłowo-szybkościowe zacząć od budowania siły a skończyć nabudowaniu szybkości?
Zaskoczę Ciebie, ale:
-ani bazy tlenowej
-ani bazy siłowej
NIE ZBUDUJESZ W 2 TYGODNIE
Podejście liniowe gdzie najpierw budujemy bazę może się sprawdzić się w zespołach które mają po 3 miesiące przerwy w zimę, czy jeszcze lepiej na przykład u lekkoatletów, którzy szykują się pół roku na jeden występ.
5 tygodni to zdecydowanie za mało czasu na takie planowanie.
Przygotowałem dla Ciebie 2 wyjatkowe szkolenia w formie webinarów online, na któych poznasz nasze tajniki i game-changery w pracy z piłkarzami.
W swojej 11 letniej przygodzie trenerskiej pracowałem na poziomie amatorskim oraz profesjonalnym.
Od zawsze wychodziłem z założenia, aby robić MINIMUM, dające MAKSIMUM efektów.
Zrób porządnie 20% rzeczy, które przynosi 80% rezultatów, a dopiero potem zajmij się detalami.
Moje doświadczenie z pracy z zespołami i wieloma trenerami, pokazuje że te 20% bardzo często wystarczy, aby osiągać sukces sportowy.
Zapraszam Ciebie na szkolenia. W pierwszym opowiem Tobie jak w praktyczny sposób podejść do planowania przerwy w lato w okresie przejściowym i przygotowawczym na przykładzie zespołów półprofesjonalnych, amatorskich oraz młodzieżowych. W drugim opowiem Tobie jak w praktyczny sposób podejść do przygotowania motorycznego w zespołach amatorskich uwzględniając wszystkie ograniczenia. Trenujesz 2 razy w tygodniu i oba treningi są na orliku? Nie masz żadnego sprzętu do treningu motorycznego? To nie jest problem. Opowiem Tobie jak poradzić sobie w takich warunkach.
Odkryj, jak efektywnie zarządzać krótką przerwą letnią, aby zapewnić zawodnikom najlepsze warunki do utrzymania formy i zdolności motorycznych. W tym webinarze Michał Naulewicz dzieli się sprawdzonymi strategiami i technikami, które pomagają w odpowiednim planowaniu i wykorzystaniu przerwy letniej. Dowiesz się, jak unikać najczęstszych błędów i zastosować nowoczesne podejścia do treningu, zapewniając swoim zawodnikom przewagę na starcie nowego sezonu.
Szkolenie – przygotowanie motoryczne w piłce amatoraskiej jest przeznaczone dla trenerów pracujących w klubach, w których trenują 2, maksymalnie 3 razy w tygodniu i zmagają się z typowymi problemami związanymi z pracą na poziomie amatorakim. Brak boiska, treningi na orliku. Mała liczba zawodników na treningach. Brak jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu. Pokażę Tobie jak przy tych ograniczeniach poradzić sobie z planowaniem treningu, aby wykrzesać jak najwięcej z zespołu.
KIM JESTEM?
Nazywam się Michał Naulewicz, przygotowaniem motorycznym w piłce nożnej zajmuje się od ponad 11 lat. Przez ten czas pracowałem z drużynami młodzieżowymi oraz seniorskimi na różnym poziomie. W pracy z zespołami osiągnąłem kilka mniejszy i większych sukcesów:
W każdym miejscu i na każdym poziomie pracuje się zupełnie inaczej, ale wszędzie możemy dać z siebie maksa bez względu na warunki.
Współpracowaliśmy razem przez wiele lat w Unii Skierniewice oraz Polonii Warszawa. Michał to trenerz dużą wiedzą o treningu motorycznym oraz oczekiwaną przez trenerów dużą zdolnością użycia tej wiedzy w pracy z zespołem piłkarskim. Potrafi dostosować aplikowane środki treningowe do miejsca, środowiska i warunków w których pracuje. Zespoły zawsze cechowały się bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym co miało odzwierciedlenie w osiąganych przez nas rezultatach.
Rafał Smalec – trener Polonii Warszawa, I liga
Polecam współpracę z Trenerem Michałem Naulewiczem . Bardzo wysokie kompetencje odnośnie przygotowania motorycznego ale co dla mnie jest najważniejsze w praktycznym odniesieniu do piłki nożnej. Współpracowaliśmy w obszarze piłki Młodzieżowej ale również seniorskie w Escoli, Świcie Nowy Dwór oraz w Wiśle Płock. Współpracę z trenerem Naulewiczem zawsze znamionowała wysoka kultura , jakość,wiedza i etyka pracy .
Marek Brzozowski – I trener Pogoń Siedlce – II liga
Pracując jako Dyrektor Sportowy w Escoli Varsovia, miałem przyjemność współpracować z Trenerem Przygotowania Motorycznego Panem Michałem Naulewiczem. W swojej pracy Trenerskiej pracowałem z wieloma osobami których profesja związana jest z przygotowaniem fizycznym zawodników.To bardzo ważny rozdział w etapie rozwoju każdego piłkarza bez względu na wiek i jeden z głównych czynników wpływający na poziom sportowy danego zawodnika i całej drużyny.Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy Pana Naulewicza.
Wojciech Stawowy – dyrektor sportowy Escola Varsovia
Wybierz swoje szkolenie, lub
kup je w pakiecie (taniej!)
Szkolenie jest dla trenerów piłki nożnej, trenerów przygotowania motorycznego pracujących w:
1. SPECYFIKA PRACY W ZESPOŁACH AMATORSKICH
2. KALENDARZ
3. OKRES PRZEJŚCIOWY
-WYTRZYMAŁOŚĆ
-SIŁA W DOMU
-PLANOWANIE
3. BUDOWA MIKROCYKLU
– SPECYFIKA GRY / WYMOGI MECZU I TRENINGU
-BUDOWA MIKROCYKLU PRZY 3 TRENINGACH
-BUDOWA MIKROCYKLU PRZY 2 TRENINGACH
4. TRENING Z OGRANICZENIAMI
– ORLIK
– POŁOWA BOISKA
5. MOTORYKA WYIZOLOWANA
– PREWENCJA
-DYNAMIKA
6. PLANOWANIE
-OKRES PRZYGOTOWAWCZY
-PRZYKŁADOWE JEDNOSTKI NA ORLIKU
-PRZYKŁADOWE JEDNOSTKI NA POŁOWIE BOISKA
7. Q&A
Szkolenie jest dla trenerów piłki nożnej, trenerów przygotowania motorycznego pracujących w:
Otrzymujesz dostęp do dwóch szkoleń (w raz z nagraniami) na 30 dni, a ponadto wyjątkowe bonusy:
– arkusz do planowania okresu przejściowego, który będę pokazywał na webinarze
– arkusz planowania w okresie przygotowawczym, który będę pokazywał na webinarze
– plany treningowe dla osób zmagających się z kontuzjami – przywodziciele, biodra
– przykładowy plan pracy w okresie przygotowawczym w lato dla zespołu wraz z ćwiczeniami
– szereg badań naukowych o planowaniu w piłce nożnej
Po zakupie wyślemy Ci potwierdzenie złożenia zamówienia. Następnie przed szkoleniem otrzymasz link do pokoju webinarowego.
Tak, po ukończeniu webinarów otrzymasz certyfikat uczestnictwa.
Nic nie szkodzi, webinar będzie na Twoim koncie bez ograniczeń czasowych.
Problemy załatwiamy od ręki, na cuda trzeba czekać 3 dni ☺ Wystarczy, że do nas napiszesz na kontakt.betterway@gmail.com a we wszystkim Ci pomożemy.
Podaj dane, na które mamy wysłać zakupiony kurs
You have successfully joined our subscriber list.