
Zostań ekspertem w treningu szybkości!
Doświadczeni trenerzy – Michał Kwietniewski i Michał Naulewicz, pokażą Ci w jaki sposób pracują na siłowni z zawodnikami, w celu poprawy ich szybkości i poprawy deficytów ruchowych. Jeśli uważasz, że klasyczne wielostawowe ćwiczenia siłowe to wszystko co jest w stanie zaoferować zawodnikowi trening motoryczny w celu poprawy performancu, koniecznie sprawdź nasze materiały.

Warsztaty
Szybkość w pracy 1na1 na siłowni
Pokażę Ci w jaki sposób pracuje nad szybkością na siłowni. Poznasz 3 główne deficyty ruchowe występujące u większości zawodników. Dowiesz się jak wykorzystywać ćwiczenia specyficzne oraz planować trening na siłowni w celu poprawy szybkości.
KURS DLA TRENERÓW PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNEGO, TRENERÓW PERSONALNYCH, FIZJOTERAPEUTÓW

Ebook
Trening z sankami w piłce nożnej
Kompleksowa wiedza o wykorzystaniu sanek treningowych. Dowiesz się jak z nich korzystać celu poprawy szybkości i mocy zawodników. Jak testować, planować i na co zwracać szczególną uwagę. Prawdziwa pigułka wiedzy.
EBOOK DLA TRENERÓW PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO, TRENERÓW PERSONALNYCH, FIZJOTERAPEUTÓW
Cena regularna 169 zł
Cena promocyjna 89 zł

PAKIET SZYBKOŚĆ

- Warsztaty - Szybkość w pracy 1na1 na siłowni
- Ebook - Trening z sankami w piłce nożnej
Odbierz nasze materiały szkoleniowe i dowiedz się, jak pracujemy z naszymi podopiecznymi nad poprawą zdolności lokomocyjnych. Rozszerz swoją wiedzę poza klasyczny trening siłowy i zostań ekspertem w treningu szybkości.
Cena NORMALNA:
Warsztaty szybkość - 499 zł
Ebook trening z sankami - 169 zł
Łącznie:
678 zł
Cena PROMOCYJNA:
349 zł
Jesteś tak słaby, jak Twoje najsłabsze ogniwo

Od wielu lat pracując ze sportowcami, zastanawiałem się czy klasyczny trening motoryczny polegający na wykonywaniu ćwiczeń wielostawowych takich jak przysiady, martwe ciągi, czy wyciskanie na ławce to rzeczywiście WSZYSTKO co jest w stanie zaoferować nam trening na siłowni w kontekście sportowców uprawiających sporty biegowe.
Zacząłem się bardziej przyglądać specyfice poruszania i znalazłem kilka elementów, które w trakcie treningu są bardzo mocno zaniedbywane. Są zaniedbywane, a kluczowe w rozwoju zdolności lokomocyjnych każdego sportowca. Zacząłem od analizy ruchu sprinterów, bo kogo innego jak nie ich powinienem podglądać? Jeśli ktoś mówi, że sprint piłkarza mocno różni się od sprintu lekkoatlety to bardzo mocno się myli. Jeśli sprint piłkarza wygląda inaczej, to jest to skutkiem zaniedbania i złego treningu, a nie specyfiki sportu.
Wyniki swoich obserwacji musiałem poprzeć sprawdzając badania naukowe. Znalazłem 3 wspólne elementy, które cechują każdego sprintera i przewertowałem badania, aby utwierdzić się w przekonaniu, że muszę je wprowadzić w trening.
W trening moich sportowców wdrożyłem również siłowe ćwiczenia specyficzne, odzworowujące lokomocję i integrujące w jedną całość wszystkie 3 zaniedbywane elementy.
- Silny staw skokowy

Każdy krok w trakcie sprintu kreuje duże siły, a mięśnie i ścięgna otaczające staw skokowy muszą je odpowiednio absorbować, aby wytworzyć energię i odbić się mocno od ziemi. Jeśli staw skokowy nie spełnia swojej roli i nie jest wydajny, z każdym kontaktem z podłożem zawodnik będzie tracił czas i energię. Strata energii oznacza mniej eksplozywności oraz mniej wydajnego zawodnika.
Powyższe badanie wykazało, że siła maksymalna w ćwiczeniu takim jak wspięcia na palce jest mocno skorelowana z dobrym czasem w sprincie na krótkich dystansach oraz prędkości zmiany kierunku biegu.
- Silne zginacze bioder

Wiele badań wykazało, że osiąganie dużej prędkości jest mocno skorelowane z wysoką aktywacją zginaczy bioder. U najlepszych sprinterów siła i przekrój poprzeczny mięśnia lędźwiowego jest większa, niż u nieco słabszych biegaczy. Zginacze bioder w trakcie sprintu są odpowiedzialne za uniesienie kolana przedniej nogi w górę oraz jak najszybszy powrót nogi postawnej po opuszczeniu kontaktu z ziemią.
W trakcie 8 tygodniowego treningu nad siłą zginaczy bioder uczestnicy zwiększyli swoją siłę o 12,2%, przy czym poprawiając czas na 30 metrów o 3,8% i czas biegu wahadłowego 4x10m o 9 %!!


- Stabilna miednica w trakcie biegu

Opadanie miednicy w trakcie biegu jest popularnym problemem wśród miliona biegaczy. Występuje kiedy biodro po stronie przeciwnej do nogi postawnej jest ustawiona niżej od biodra nogi postawnej. Przyczyną jest niewydolność mięśniowa w biodrach, a efektem cała lista kontuzji. Rozpoczynając na ciągle dokuczającym efekcie spiętych przywodzicieli, kończąc na urazach przeciążeniowych kolana i stawu skokowego.
Frans Bosch w swoich publikacjach wykazał, że pozycja przeciwna do powyższej (blokada biodra) jest niezbędna do zachowania zdrowia okolic pachwiny. A co najważniejsze można ją zaobserwować u wielu najlepszych sprinterów.
W kształtowaniu mocy i szybkości bardzo dużo mówi się o trójwyproście kończyny dolnej w trakcie skoku czy przyspieszenia. Ćwiczenia skupiają się właśnie na trójwyproście i pozwalają pracować z oporem właśnie w ruchy specyficznym. Praca nad siłą? Zdecydowanie klasyka. Praca nad mocą i szybkością? Zdecydowanie ćwiczenia specyficzne imitujące ruchy lokomocyjne!

MAŁE RZECZY TWORZĄ WIELKIE ZMIANY

Ludzkie ciało jest nieskończonym łańcuchem stworzonym z mięśni, ścięgien i kości. Ruch tworzony w jednym stawie może mieć pozytywny, bądź negatywny wpływ na staw obok. Każdy ruch jest rezultatem współpracy wielu mięśni i stawów, a jeśli są ze sobą odpowiednio skoordynowane tworzą płynny i efektywny ruch. Jeśli któraś z części łańcucha jest słaba, słaby jest cały łańcuch. Małe rzeczy, tworzą wielkie zmiany.
WARSZTATY - Szybkość w pracy 1na 1 na siłowni

Dla kogo jest ten kurs?
Trenerów przygotowania motorycznego pracujących z młodzieżą / seniorami
Fizjoterapeuci i trenerzy personalni
Poznaj Autora

Michał Naulewicz
Jestem trenerem przygotowania motorycznego z 10 letnim stażem. Przez ten okres miałem okazję pracować z ponad setką sportowców indywidualnie oraz z zespołami piłki nożnej na szczeblu seniorskim i młodzieżowym. Swoją wiedzę oprócz praktyki zdobywałem na licznych szkoleniach:ASCA, EPI oraz u takich specjalistów jak Frans Bosch, David Joyce, Tim Gabbett, Mladen Jovanovic, Dan Baker, czy Carlo Buzichelli.
- Od 2016 koordynator przygotowania motorycznego Escola Varsovia
- Trener przygotowania motorycznego drużyny seniorskiej Polonii Warszawa
- Konsultant ds. przygotowania motorycznego m.in. akademia Wisły Płock
- Współwłaściciel i szkoleniowiec BETTER WAY
- Wykładowca wielu konferencji szkoleniowych dla trenerów
Czego się dowiesz?
Jak planować trening na siłowni ukierunkowany na rozwój szybkości
Że świat nie kończy się na robieniu przysiadów i wykroków,
Że istnieje wiele zaniedbywanych elementów w treningu sportowców biegowych, które MUSZĄ znaleźć się w treningu,
Jakie stosować ćwiczenia specyficzne na siłowni w celu poprawy szybkości,
Jak wzmocnić staw skokowy,
Jak wzmocnić zginacze bioder,
Jak sprawić, aby biodra zaczęły odpowiednio pracować w trakcie biegu.
POZNAJ OPINIE O SZKOLENIU

Tomasz Sadlak
Trener przygotowania motorycznego
„Bardzo cieszę się, że uczestniczyłem w warsztatach. Michał przekazał bardzo dużo konkretnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, którą wykorzystuje w pracy ze swoimi podopiecznymi. Polecam każdemu trenerowi szkolenia w Betterway.”

Tomasz Sokalski
Trener przygotowania motorycznego
Legia Warszawa
„Warsztaty to jedno z lepszych szkoleń na jakich byłem. Kawał solidnej wiedzy w temacie treningu szybkości i poruszania się, przekazanych głównie w formie zajęć praktycznych. Bardzo dużo rzeczy, które były na szkoleniu wykorzystuje ze swoimi zawodnikami
„

Marcin Ślusarczyk
Trener przygotowania motorycznego
Warsztaty „Szybkość w pracy 1na1 na siłowni” były ciekawym doświadczeniem, widać było doświadczenie prowadzącego, który opisywał określone problemy z poruszaniem oraz pokazywał rozwiązania w praktyczny sposób. Mega dużo praktyki i szeroki wachlarz ćwiczeń dzięki którym możemy usprawnić sportowca. Wiele wyniosłem z tych warsztatów i polecam w 100%!”

ZAWARTOŚĆ SZKOLENIA
Teoria (19 min)
Staw skokowy praktyka (32 min)
Staw skokowy biblioteka ćwiczeń (22 min)
Zginacze bioder praktyka (17 min)
Zginacze bioder biblioteka ćwiczeń (11 min)
Hip lock praktyka (16 min)
Hip lock biblioteka ćwiczeń (4 min)
Ćwiczenia specyficzne praktyka (34 min)
Ćwiczenia specyficzne biblioteka ćwiczeń (26 min)
Planowanie (49min
Panel pytań i odpowiedzi (13 min)
Łączny czas trwania 3 godziny 3 minuty + biblioteka ćwiczeń !
Dodatkowo - BIBLIOTEKA ĆWICZEŃ (aż 84 ćwiczenia!)
EBOOK - TRENING Z SANKAMI W PIŁCE NOŻNEJ
Odwieczny problem
Trening na siłowni często nie odzwierciedla tego jak porusza się piłkarz na boisku. Specyfika samego biegu, czyli jego acykliczność wiąże się z określonymi potrzebami treningowymi. Dodatkowo wielu piłkarzy „nie czuje” aby klasyczny trening siłowy miał rzeczywiście przełożenie na to, że może stać się szybszy.
Niekiedy zdarza się, że po treningu nóg zawodnicy narzekają na:
- Duże zakwasy (bolesność mięśniowa po treningu), które mogą obniżyć formę na boisku
- Bóle przeciążeniowe np. w dolnym odcinku pleców (przy złej technice ruchu i zbyt dużym ciężarze w stosunku do możliwości zawodnika)
- „Zamulenie” spowodowane nieodpowiednim doborem ćwiczeń do typu zawodnika
Pojawiają się zatem pytania:
- Czy można połączyć korzyści treningu siłowego i rozwój specyficzny dla piłki nożnej?
- Jak pracować nad siłą kończyn dolnych, aby najlepiej poprawić przyspieszenia i szybkość na boisku?
- Jakie środki treningowe siłowe możemy przemycić do pracy na boisku lub zintegrować z dużą łatwością w ćwiczenia piłkarskie?
- Jak bezpiecznie, bez bólu i uciążliwych zakwasów poprawić siłę nóg piłkarza?
- Jak wykorzystać pełne zaangażowanie zawodników w poprawę ich wyników siły i szybkości?
Na podstawie doniesień naukowych oraz moich doświadczeń w pracy z piłkarzami – wypracowałem skuteczny schemat pracy w drużynie oraz indywidualnie z zawodnikami.
W ebooku przedstawiam sprawdzoną koncepcję poprawy siły, szybkości, przyspieszenia i dynamiki. Rozwiewam wątpliwości, obalam mity i przedstawiam zarówno plusy jak i minusy stosowania sanek i prowlerów. Wszystko ujęte w praktyczny schemat pracy wraz z przykładami planowania i implementowania tego w realne warunki treningowe.
eBook przeznaczony jest dla każdej osoby, której zależy na optymalnym rozwoju motorycznym pod kątem siły, szybkości i dynamiki poruszania:
TRENERZY
FIZJOTERAPEUCI
RODZICE
- Dla trenerów grup młodzieżowych
- Dla trenerów grup seniorskich
- Dla trenerów przygotowania motorycznego pracujących w piłce
- Dla trenerów przygotowania motorycznego pracujących także w innych dyscyplinach
- Dla trenerów personalnych, do których zgłaszają się ambitni zawodnicy
- Fizjoterapeutów pracujących ze sportowcami
- Rodziców młodych zawodników
Poznaj Autora

MICHAŁ KWIETNIEWSKI
10 letnie doświadczenie w zawodzie Trenera przygotowania motorycznego. Wiedzę budowałem poprzez uczestnictwo na licznych, renomowanych szkoleniach (Athlete’s Performance, EXOS, Elite Performance Institute, Body-Work, Setanta College, FMS i wiele innych).
Praktykę zawodową zdobywałem w w realnych warunkach „bojowych” na poziomie lokalnym, ogólnokrajowym, centralnym i międzynarodowym (m.in. Eliminacje Ligi Mistrzów, Młodzieżowa Liga Mistrzów, Mecze międzynarodowe, Poziom centralny w piłce seniorskiej). Szerokie spectrum doświadczenia zasadniczo wpłynęło na moje postrzeganie przygotowania motorycznego:
- Koordynator przygotowania motorycznego w Akademii Legii Warszawa
- Trener przygotowania motorycznego Legii II Warszawa
- Były trener przygotowania motorycznego: Legia Warszawa (Ekstraklasa), Spartaks Jurmała (mistrz Łotwy), Pogoń Siedlce (II liga), Reprezentacja Polski U19, Reprezentacja Polski U20, Talent PRO, Zgrupowania LAMO/ZAMO/JAMO/WAMO, SEMP Ursynów, Victoria Sulejówek (akademia i seniorzy IV liga)
- Współwłaściciel i szkoleniowiec BETTER WAY.
- Współwłaściciel I założyciel Studia Treningu Better Way.
- Absolwent AWF Warszawa.
- Wykładowca na kursach trenerskich UEFA
Czego się dowiesz?

eBook przeprowadzi Cię po kolei przez tajniki wykorzystania znanego (ale jeszcze nie popularnego) sprzętu jakimi są sanki i prowlery. Na bazie badań naukowych i własnych doświadczeń obalam mity i pokazuję jak efektywnie wykorzystać ten niezwykle wszechstronny przyrząd w poprawie siły, szybkości i dynamiki.
Czym jest oporowe poruszanie jak możemy to wykorzystać w przygotowaniu motorycznym
Jakie są wady i zalety prowlerów i sanek
Jak testować zawodników pod względem funkcjonalnym i motorycznym aby dobrze dobrać rodzaj pracy z prowlerem i saniami.
Jak w praktycznym zastosowaniu użyć tych informacji w treningu
Jak trenować siłę, jak moc, a jak szybkość czy technikę
Jak użyć oporowego poruszania w pracy z młodzieżą – przed, w czasie i po skoku pokwitania (PHV)
Jak planować trening w drużynie
Jak planować trening w treningu indywidualnym – nie tylko z piłkarzami
Ile powtórzeń, serii, dystansu i z jakim ciężarem, aby najlepiej trenować siłę, moc czy dynamikę
Poznaj opinie o ebooku!

Damian Korba
Lechia Gdańsk (Ekstraklasa)
„Polecam ebook od Michała, świetna robota! Bardzo kompleksowe podejście do tematu, zarówno od strony naukowej jak i praktycznej! Widać, że to nie tylko teoria, ale godziny na sali w szukaniu praktycznych rozwiązań. Kawał solidnej roboty!”

Mateusz Oszust
Wisła Płock (PKO Ekstraklasa), Reprezentacja Polski U21
„Ten ebook to praktyczne kompediium wiedzy o treningu z sankami jakiego na polskim rynku wcześniej nie było. Znalazłem tu informacje o tym jak zacząć, ale także jak udoskonalić swoją pracę z tym specyficznym narzędziem. Jestem pewien, że zawarte tu połączenie fundamentów teoretycznych z praktycznymi przepracowanymi wskazówkami pomoże trenerem na każdym poziomie, nie zależnie od stopnia zaawansowania ich zawodników.”

Michał Dutkiewicz
Trener przygotowania motorycznego Korony Kielce (Ekstraklasa)
„Polecam świetnego ebooka na temat treningu z wykorzystaniem oporu zewnętrznym w postaci sanek i prowlera pod kątem poprawienia siły i mocy u piłkarzy. Na co dzień w swojej pracy również wykorzystuję te środki treningowe u swoich zawodników w okresie przygotowawczym jak i startowym. W bardzo prostu i zrozumiały sposób Michał pokazał jak pracować nad poprawą siły i mocy a co za tym idzie poprawą przyśpieszenia i szybkości lokomocyjnej u swoich zawodników. Serdecznie polecam.”
SPIS TREŚCI

Wprowadzenie
Cel pozycji
Sprinty oporowe - krótka historia i podwaliny naukowe
Rodzaje sanek – małe/duże, pas
Pchanie VS Ciągnięcie sanek
Zalety pracy z sankami
Wady pracy z sankami
TESTOWANIE
Klasyczny dobór ciężaru
Maksymalny ciężar – Maximal Resisted Sled Load (%MRSL)
Procentowy spadek prędkości - Velocity Decremenet Test (%Vdec)
Pchanie sanek (prowler)
Ciągnięcie sanek (małe sanki)
Dobór ciężaru według masy ciała zawodnika (%BW)
APLIKACJA W TRENING
Krzywa Siła – Prędkość z użyciem sanek (Force Velocity Curve)
Trening indywidualny – praktyczne zastosowanie
Praca w drużynie – praktyczne zastosowanie
UŻYCIE OPOROWEGO PORUSZANIA Z MŁODZIEŻĄ
Przed okresem pokwitania (pre-PHV)
W czasie i po okresie pokwitania (mid-PHV, post-PHV)
PLANOWANIE TRENINGU Z SANKAMI
Trening drużynowy – schematy + przykładowe plany treningowe
Trening indywidualny – schematy + przykładowe plany treningowe
BONUSY
Doświadczenia własne
Tabela porównawcza badań o saniach
Arkusz excel do testu Vdec%
BIBLIOTEKA ĆWICZEŃ
BIBLIOGRAFIA
Co ZNAJDZIESZ W EBOOKU?
60 strona skondensowanej i praktycznej wiedzy
Bibliotekę 51 środków treningowych do użycia w pracy z grupą i w treningu indywidualnym
25 ćwiczeń z prowlerem
26 ćwiczeń z sankami
Gotowe arkusze excel do ułatwienia planowania
4 tygodniowy plan treningowy do pracy z piłkarzem w treningu indywidualnym
4 tygodniowy plan treningowy do pracy z bramkarzem w treningu indywidualnym
Pełny, speriodyzowany plan na całą rundę (18 tygodni) do pracy w drużynie
2 dodatkowe eBooki Testy Funkcjonalne + Testy Motoryczne

PAKIET SZYBKOŚĆ

- Warsztaty - Szybkość w pracy 1na1 na siłowni
- Ebook - Trening z sankami w piłce nożnej
Odbierz nasze materiały szkoleniowe i dowiedz się, jak pracujemy z naszymi podopiecznymi nad poprawą zdolności lokomocyjnych. Rozszerz swoją wiedzę poza klasyczny trening siłowy i zostań ekspertem w treningu szybkości.
Cena NORMALNA:
Warsztaty szybkość - 499 zł
Ebook trening z sankami - 169 zł
Łącznie:
678 zł
Cena PROMOCYJNA:
349 zł
Inwestycja w siebie jest najlepszą inwestycją!
Jesteśmy grupą doświadczonych trenerów, którzy na początku swojej drogi mieli bardzo duży problem z aplikacją wiedzy z kursów na realny trening. Upłynęło już ponad 10 lat, odkąd zaczęliśmy tworzyć unikalne rozwiązania, którymi dzielimy się z innymi trenerami. Naszą dewizą jest upraszczać skomplikowane rzeczy. Za pomocą naszej własnej wiedzy i specjalistów takich jak Dawid, przekazujemy sprawdzone rozwiązania, które powstały na bazie wielu lat ciężkiej pracy.


Jeżeli nie będziesz zadowolony z materiałów zwrócimy Ci zainwestowane pieniądze.
Dajemy Ci 30 dniową gwarancję satysfakcji, bo jesteśmy przekonani, że to naprawdę dobry materiał!
Wystarczy, że napiszesz do nas maila na kontakt.betterway@gmail.com
Najczęściej zadawane pytania
Dostęp masz przez cały czas. 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Wszystkie materiały są dostępne od razu po zaksięgowaniu wpłaty. Dostęp do logowania na naszą platformę szkoleniową www.szkolenia.betterway.com.pl otrzymujesz mailowo na podane dane podczas rejestracji. Logiem jest Twój mail a hasło ustalasz sam ☺
Oczywiście ☺ Wystarczy, że w formularzu zapisu na szkolenie oznaczysz pole „Faktura VAT” i podasz nam swoje dane.
TAK! Po ukończeniu kursu otrzymujesz certyfikat. Jest on do pobrania na stronie kursu.
Masz 30 dni gwarancji satysfakcji. Jak uznasz, że to dno, napisz do nas na maila kontakt.betterway@gmail.com a my odeślemy Ci pieniądze.
Problemy załatwiamy od ręki, na cuda trzeba czekać 3 dni ☺ Wystarczy, że do nas napiszesz na kontakt.betterway@gmail.com a we wszystkim Ci pomożemy.